Kaza-Kok-Analizi - ileri surus teknikleri kursu | guvenli surus teknikleri Prodrv

İçeriğe git

Ana Menü

Kaza-Kok-Analizi

Kaza kok analizi

Tosfed Kurum Lisans No: 15/011
Tosfed Eğitmen Lisans No: A-043

Üst düzey eğitimler; ölümcül, yaralanmalı ve şirket giderlerini azaltmaya yönelik tasarlanmıştır. Eğitimlerin, teknoloji ile desteklenmesi köklü çözüm imkanı bulmanızı sağlayacaktır.  

İş odaklı çözüm üreteceğimiz eğitimler ve ihtiyacınız olan tüm teknik bilgiler düzenlenecek sunum  teorik  ve pratik eğitim olarak 2 yönlü verilecektir. Örneğin şantiyede kullanılan kamyonların ve çekicilerin devrilme nedenleri, boşaltma sahalarında olan devrilmeler ile ilgili eğitimler gibi.. Eğitim sonunda ayrıntılı risk analizi ve raporlamalarını hazırlayarak tarafınıza teslim etmekteyiz.

Güvenli sürüş teknikleri eğitimi ile başlayacak olan eğitim, sürücülerinizin tüm koşullarda araç kullanırken trafik kazası yapmamaları adına yapılan kaza kök analizi ile devam edecektir. Biz bu eğitim çeşitlerinde şoförlerinizinde kaza kök analizi yapacak seviyeye gelmeleri gerektiğini söylüyoruz. Bu anlamda sürücüleriniz riskleri daha iyi analiz edebilirler. İleri sürüş teknikleri eğitimi alan bir sürücü riskleri analiz edemez ise yapılan eğitim uygulama alanında kalmaktan ileri gidemiyecektir.
Tabiki sürücünün aracını tanıması teknolojik gelişmelerin nasıl tepkiler verdiğini sürücülere eğitimlerimizde sunmaktayız. Güvenli sürüş teknikleri eğitim olarak bu tip farklılıkları detaylı olarak katılımcılara yaşayatarak teknik sürücülüğü öğretmekte. Önemli olan riskleri değerlendirme becerisi ve uykusuzluk yorgunluk, gece sürüşü, bozuk yollarda, arazilerde ve şantiye şartlarında offroad sürüş tekniklerininde uygulamalı olarak öğrenmeleri gerekiyor. Peki nedir kaza kök analizi, sürücüleriniz yetenekleri ile bilgilerini riskli durumlara karşı kullanabilirler.

Trafik Yol Sürüş ve Araç Takip Sistemi

Bu anlamda takip cihazlarının bize getirdikleride önemli.

Trafik Yol-Sürüş ve Araç Takip Sistemi hakkında gelişmeleri yakından takip etmekteyiz. Bu konuda işinize yarayacak çalışma şeklinize özel program danışmanlığı yapmaktan mutluluk duyacağız.

Kısaca bahsedecek olursak;
Belirtilen araç park yerleri (duraklama ve bekleme süreleri v.s.),
Yakın takip, ekonomik sürüş, aracın pati yapması, yüksek hız, güzergah dışına çıkış, çalışma saatleri dışında aracın kullanılması, gereksiz rolanti gibi...

Araçlarınızın takibini, şirket kurallarına göre belirtilen raporlamaları, yapılan hataları sürüş kalitelerine göre sistemli bir şekilde program sayesinde hakim olmanız sağlayacaktır. Hazırlanan uygulama ve eğitimlerle sürücülerinizi minimum hataya çekebilmeyi hedeflemekteyiz.

Kurulacak sistemle takipte bulunduğunuz sürücüler, anlık durum bilgileri ve taşımadan kaynaklı gecikmelerin önüne geçiyor, şoförlerinize profesyonel duruş sergilemesi zorunluluğu ve düzeni sağlanmış oluyor. Araç içi gizli kamera ile destek sağlanabilen sistem aracın içinde oluşabilecek herhangi bir darp, hırsızlık vs... durumlarda sürücünün güvenliği ve davranış şekilleri hakkında size bilgi sunabiliyor.

Bu uygulamanın çalışma standartlarınıza göre karşılıklı fizibilite edilip uygulamaya geçilmesi ve desteklenmesi firmanıza uygunluk sağlayacaktır.Eğitim içeriklerine aşşağıdaki başlıkları tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Güvenli sürüş teknikleri

Uykusuzluk ve yorgunlukla mücadele teknikleri eğitimi

Gece sürüş teknikleri

Trafikte tehlikeleri algılama ve konsantrasyon teknikleri eğitimi

Offroad ve şantiye araçları eğitimi

Yol sürüş risklerini değerlendirme teknikleri

trafikte oluşacak kazalrın değerlndirmesi
 
İçeriğe Geri Dön | Ana Menüye Geri Dön