ileri-surus-tekniklerine-gore-korna - ileri surus teknikleri kursu | guvenli surus teknikleri Prodrv

İçeriğe git

Ana Menü

ileri-surus-tekniklerine-gore-korna

İleri sürüş teknikleri eğitiminde korna kullanımı hakkında buradan insan davranışlarını anlatmamız gerekiyor. Güvenli sürüş dersinde çok fazla bu konuya deyinemiyorum. Çok fazla teknik sürüş bilgisi verdiğimizden burada paylaşmak istedim.
Korna kullanılırken trafikte korunma anlamında önceden uyarı yapılarak kullanmak doğru ve doğaldır. Otomobillerde bulunma sebebi budur tabi ki. Fakat kullanım noktaları ve hassas olunması gerekilen yerlerde var bir hastanede okulda veya site içinde kalaksiyon çalmak hoş bir durumda değildir, aynı zamanda yasaktır.
Peki biz ülkemizde trafik kültürümüzde klaksiyonu yani kornayı nasıl kullanıyoruz. Trafikte biri bize kesik kesik korna çalar ise bu kornaya anlam yükleyip, bende senin tarzında küfür kornası kullanımını bilmeyen yok. Devamıda var bunun tabi sinirler geriliyor el ve kol hareketleride başlıyor. Hem korna çalıyoruz hemdebağırmaya başlıyoruz. Sonrası ne oluyor uzun korna başlıyor bu korna küfürün saydırma şeklinde olduğu veuzun olduğunu söylüyor kulağımıza ve sonra güvenli sürüş teknikleri felan unutulup, daha güven verici Haydar alınıyor ele. Bezboll kültürümüzde olmamasına rağmen Amerikan kültüründe revaşta olan bu spor. Amerikada otomobillerin içinde bulunmuyor. Bizim ülkemizde ise takımı dahi olmayan parklarda oynanmayan bezbolun sopası tüm ototmobillerde bulunduruluyor. Adı dahi türkçeleştiriliyor Haydar ismi veriliyor. Peki ne için trafik o kadar bozuk ve kötü ki, güzel ülkem ve insanları trafikte her zaman kavga olabileceğinin farkında olarak yanında sopa taşıyor. Bu sopa kırılmasın diye güçlü kalın bezbol sopası tercih ediliyor. Kısacası sağlam bir dövelim hiç olmaz ise diye.
Alıp şapkamızı önümüze düşündüğümüzde uyarı anlamında kullanılan korna. Çalınma şekline göre yine kavga nedenimiz ölüm kalım meselemiz olabiliyor. Şimdi bu ülke şartlarına göre biz ne yapıyoruz bu tip durumları yaşamamanız adına ileri sürüş teknikleri eğitimlerinde trafikle alakalı bu tip durumlara düşmemeniz için güvenli sürüş eğitimine alıyoruz sizi ve bu piskopat ortamda otomobilinizle başınıza bu durumlar gelmesin diye trafik piskolojisi anlatıyoruz. Tamam sürüş teknikleri verelimde sürekli ölüm tehlikesi altında fedailik yapıp otomobil kullanmayın diye bu tip güvenli sürüş teknikleri de anlatmak zorunda kalıyoruz.
Kısaca trafikte hayatta kalmanız için ileri sürüş teknikleri eğitimlerimizde bu tarz konularada giriyoruz. Sürüş tekniği + trafik piskolojisi ne vahim ne acı...

İçeriğe Geri Dön | Ana Menüye Geri Dön