ileri-surus-teknikleri-kursu - ileri surus teknikleri kursu | guvenli surus teknikleri Prodrv

İçeriğe git

Ana Menü

ileri-surus-teknikleri-kursu

Sürüş makaleleri > ileri surus teknikleri makaleleri

ileri surus teknikleri kursu prodrv surus teknikleri egitiminde farklı yaklaşımlarla egitim vermektedir.
Bu anlamda surus teknikleri uygulamalarımızı kişisel surus refleklerinizi hatalarınızı gözlemleyene kadar. Katılımcıya anlatım başlamaz. Bu anlamda hatalarınız gözlemlendikten sonra egitim başlar. Böylelikle size anlatılan konuları neden yapamadığınızda anlaşılmış olur. İleri surus teknikleri aslında hatalarınız sonucu kontrol kayıplarının oluşması ve teknik bilgi eksiklikleridir. Bu anlamda doğrusu standart bir ileri surus teknikleri egitim şekli yanlıstır.Bunun nedeni bir makinenin içinde olmanızdır. Bu anlamda hareketli bir otomobilin içinde hareket etmenizden kaynaklıdır. Teorik anlatım bu konuda önemlidir. Fakat ileri surus teknikleri dediğimiz konu aslına bakarsanız. Pratikte çok daha faydalıdır. Bu anlamda tekrarlayacağımız gibi pratik eğitimsiz teorikle hiçbir şeyi çözemezsiniz. Bu anlamda bize sorulan en yogun soru neden medyada ve videolarda daha çok konu anlatmadığımız. Bu konuda fazlası ile eleştiri alıyoruz. Fakat teorik anlatımla ileri surus teknikleri kavramını anlayamazsınız. Biz teorik anlattıktan sonra pratik eğitime başladığımızda aday araç içerisinde surekli konunun üstüne giderek yavaş yavaş anlamaya başlıyor.
Bunun nedeni sizin hareketli ve zor kontrol edebileceğiniz durumları size yaşatmamızdan kaynaklanıyor ki. Bu anlamda yanında bulunduğumuz katılımcıya hem araç içine binip gösteriyoruz ve uygulamayı ilk biz yapıyoruz. hemde araç içinde katılımcı ileri surus tekniklerini uygularken tekrar anlatıyoruz. Bu anlatımda dahi katılımcı baya ter döküyor ve anlayıp refleksleştikten sonra dahi bazen uygulamada kontrolü kaybediyor.
Nasıl olurda peki biz bu konuyu sadece videolarımda anlatabiliriz ki ?
Katılımcı ileri surus teknikleri egitiminden geçerken zorlanıyor ve hata yapıyor video ve anlatımla uygulama yapmaya çalışan kişiler yanlışlarla bir yere varamıyacaktır. Biz ileri surus teknikleri egitiminde katılımcıya koçluk yapıp bu egitimi veriyoruz.
Bu konuda yaptıkları hatalarıda yani sürüş reflekslerinin yanlışlıklarını bildikleri için kendi sürüş kalitelerine dikkat ediyorlar. Bu şekildede reflekslerini düzeltmeye çalışıyorlar.

İçeriğe Geri Dön | Ana Menüye Geri Dön