ileri-surus-teknikleri-koltuk-basliklari-ve-koltuk - ileri surus teknikleri kursu | guvenli surus teknikleri Prodrv

İçeriğe git

Ana Menü

ileri-surus-teknikleri-koltuk-basliklari-ve-koltuk

Yeni teknolojilerde ileri sürüş teknikleri yol gösteriyor. Güvenli sürüş teknikleri eğitimi daha güvenli otomobillerin çıkmasını sağlıyor, yarış teknikleri ise otomobilin daha fazla yere tutunmasını ve rüzgar direncini iyileştiriyor.
Şimdi yukarıda bahsettiğim açıklamanın tam detayına girelim...
Kafalığı olmayan otomobiller vardı, eski türk filimlerinde, çok nostalji duruşları vardı. Peki ne olduda otomobiller şimdi daha kibar ve koltuk kafalığı var. Aslında sebebi kafamızın öne doğru katlanabilir, fakat geriye doğru katlanamaz olması ve geri harekette boynunuzun kırılma riskidir. Bu ölümcül durumdan kaynaklı güvenli sürüş anlamında, otomobillerde koltuk kafalığı standart olmuştur.
Güvenli sürüş teknikleri anlamında otomobillerin koltuklarına kafalık uygulaması konuldu.
Peki nedir yarış koltuklarının farkı ?
Yarış teknikleri için hazırlanmış, ralli ve yarış uygulamalarında kullanılan, yarış koltukları düz bir demir kalıptan oluşturuluyor. Bu tip koltuklarda emniyet kemeri beş noktadan bağlanıp, düz çarpışmalarda kemik kırılması olmasın diye düşünülerek beş noktadan çapraz bir bağlama uygulamasına gidilmiştir. Aktif gergi sistemi yoktur. Ayar olarak sizi olabildiğince sıkarak bağlarlar. Nerde ise nefes alacak kadar bir sıkılık olması gereklidir ki sert bir kaza yaşanır ise vücudunuz tamamı ile sabitlensin. Aynı zamanda vücunuzu sarsın anlamında oturduğunuzda havuz oluşturur. Tabiki size göre tam ölçüde olanını almanız, yarış teknikleri anlamında çok önemlidir.
Yeni teknolojide yarış koltuğunu canlandırmaya çalıştılar ve gerçeten canlandı. İleri sürüş teknikleri anlamında hazırlanan yarış koltuklarını canlandırma tabiki lüx otomobillerin hedeflerinde oluştu. Emniyet kemeri dönüşlerde sizi sıkıyor ve koltuk kenarı otomobilinizin vücudunuzu yatırdığı yöne doğru elektirikli bir sistem sayesinde hareket ederek sabitliyor. Vücudunuzun yatmasını engelleyerek sizi sabitliyor.
Buyrun şimdi tofaş mı diyeceksiniz mercedes mi ?

İçeriğe Geri Dön | Ana Menüye Geri Dön