İleri-surus-teknikleri-İstanbul - ileri surus teknikleri kursu | guvenli surus teknikleri Prodrv

İçeriğe git

Ana Menü

İleri-surus-teknikleri-İstanbul

Sürüş makaleleri > ileri surus teknikleri makaleleri

İleri surus teknikleri egitimi almış fakat mailimize soru yönelten Emir beye verebileceğim cevap;
Okuduğum mail bizimde içinde bulunduğumuz eğitimler. Gayet detaylı yazmışsınız. Bu anlamda kısa bir zamanda video destekleri ile ileri surus teknikleri eğitimi anlatımı yapmanız meslektaşlarımın ileri surus teknikleri uzmanı nın yapabileceği kadar. Tebrik ederim.
Konu hakkında dayanamadım yazmak istedim. Normal ders alan katılımcılar sizin kadar uğraşsa kazaları azaltmaya başlarız.
Ş
imdi sorularınıza biraz yanıt vermek isterim.
Eğitim evet güzel ama skidcar şov aracı değil, sadece masraflı geniş alan ister ve zamanı arttırır durumu var. Kısacası ticari değil eğitici...
Sebebi aracınızı yıpratıyorsunuz. Lastikler sürekli değişiyor. Toplamda araç lastikleri aparat lastikleri 8 adet.
Aynı zamanda hidrolik elektirikli pompa var ve pistonlar bunlarda sorun çıkınca hidrolikci servis parası ve bakım masrafı alıyor. Hidrolikciler pahalı çalışırlar.
Avantajı nedir peki bu aparatın savrulmalar sadece düz kaymalar değildir. Düz kayma durumu
, yüksek hızda frenin uzaması durumunda, kar kış şartlarında ve gizli buzlanma gibi durumlarda gerçekleşir. Bu durumda siz zaten hazırlıklısınız hızlı gidince frenin uzadığını benim, ufak kızım farkına varmış baba duramıyacaksın yavaş git diyor.Sıfır derecede suyun donduğunu da bildiğimize göre gizli buzu da herkes biliyor. Kar yağınca da farkındalığımız var.
Fakat merkezcil kuvvet ne olacak. Ağırlık transferi ve yer değiştirmesi aynı zamanda apex viraj giriş ve çıkışı. Ağırlık merkezinin virajda yer değiştirmesi
viraja girmeden açı almanın nedeni ve önemi işte bu konularda bilgimiz yok.
Bu aparat bunları anlatıyor. Bu nedenle biz aparat kullanıyoruz. İş uzuyor. Ücret olarak kazancımızın yakıt kısmı
, aracımızın zorlu kaymalar yaşayıp sürekli aks kırması ve baskı balata bitirmesi, aracın 5 yaşında haşatının çıkması ve senin yazdığın gibi komik ücretin üstünde eğitimi kaliteli veriyoruz aparat kullanıyoruz desek dahi alamamak. Nedeni de diğer firmaların kaydır kaydır eğitimler vererek maliyete girmemeleri ve herhangi bir süpriz ücret eğitim sonunda çıkmaması. Kısacası eğer şov arabası ise skidcar, bu ya eğitmenin bu işi bilmiyor, yada işine gelmediğinden çamur atıyor olmasından kaynaklıdır.
Bu aparatlı aracında hileleri var. Eğitmen yukarı kaldırınca pompadan ses çıkar kayacağını anlarsın ama bu önemli değildir zaten kayacağının bindiğinde biliyorsun. Fakat sen toparlayamadığında hoca elindeki kumandaya basarak indiriyor.
İnerken skidcarın pompasından ses gelmiyor. Kısacası sen değil ileri sürüş teknikleri eğitmeni kurtarıyor. Tabi ki buda iş hemen bitsin mantığı eğitmenlik değil aslında. Burda normalde aparat kalktıktan sonra hoca kumandayı elinden bırakmalı sen en ufak hata yaptığında araç tepki vererek seni bozmalı. Ama bu işi bilen hileri surus teknikleri eğitmeni ne yazık ki fazla değil. Bu tepkileri anlatamazlar, nedenini sana çözdüremezler yada uğraşmazlar. Sadece buda değil 180 km hızda fren yapman lazım. Takla atma sebeplerini ve atmama nedenlerini öğrenmen lazım ki 120 km lerde hakim olmak senin için çoçuk oyuncağı olsun. Bizde aparat var ve sabit kısacası kumanda yok.
Bu arada bir yarışcı kaza yapınca neden haber olur. Adamın hakimiyeti çok iyidir.
Peki neden iyi. Yarış pilotu hızlı gitmeyi bildiğinden.
tabi ben buradan 180 km ler diyorum şimdi eleştiri olur. Güvenli sürüş eğitimi'nde bunlarımı öğretiyorsun diye
Biliyorsan sende öğret. Bilseydin Bu mantıkla bakmazdın.
Peki yarış pilotu kadar hakim olmak kötümü
Bunu anlatmak kötümü
Biz en güvenli sürüş teknikleri eğitimini veriyoruz.
180 km de uygulama yaptıktan sonra katılımcının eli ayağı karışmıyo ve 90km suratlerde öğrettikten sonra 180 km hızla denetiyoruz.
Sen halen 35 km hızlarla anlat.
Bu arada araç neden nasıl takla atar bunlarıda anlatın.

Saygılarımla Prodrv
http://www.pro-drv.com

İçeriğe Geri Dön | Ana Menüye Geri Dön