ileri-surus-teknikleri-direksiyon-dersi - ileri surus teknikleri kursu | guvenli surus teknikleri Prodrv

İçeriğe git

Ana Menü

ileri-surus-teknikleri-direksiyon-dersi

İleri sürüş teknikleri eğitiminin, genel eğitim isimin olduğunu daha önceki yazılarımda söylemiştim. İleri sürüş teknikleri eğitiminde mesleki olarak bu yazımızda binek araçların sıralamasını yapacağım. Sonraki yazımda ise mesleki ileri sürüş teknikleri eğitimlerine girecez. Maksat doğru bilgi vermek.
Binek otomobillerde alınabilecek eğitimler:
1- Acemi sürücüler için alınabilecek eğitimler
a) Direksiyon eğitimi; olarak bilinen eğitim ileri sürüş teknikleri eğitimlerinde temel sürüş teknikleri ismi ile verilmektedir. Bunun sebebi temel sürüş teknikleri eğitimi uzun süre aktif  otomobil kullanıcılarının bilmediği bir çok ileri sürüş teknikleri bilgisini kapsar. Eşini getiren bir sürücü çok mutlu olur kendide öğrenir ve faydalanır.
Bizim basit gördüğümüz temel sürüş teknikleri  yani direksiyon eğitimi bilgileri aktif sürücüler için bilinmediktir. Tabiki biz ilk gün direksiyon eğitimimizi trafikte değil pistte veriyoruz.
b) Güvenli sürüş teknikleri eğitimi; yine acemi sürücülerin alabileceği eğitimdir. Genelde güvenli sürüş teknikleri eğitimi 1 yıl sonra yada 10.000 km sonra, alınabilir gibi sözler ile sonra yapalım denir. Fakat bu acemi direksiyon eğitimi yani temel sürüş dersi almış sürücü bu 1 yıl içinde savrulup otomobili ile kaza yapamaz mı?
Savrulma kontrolleri açısından bu aceminin kesinlik ile alması gerekli ve şarttır. 1 yıl içerisinde acemi sürücü mutlaka kış ayına denk gelecek ve karda buzda yada birçok kaygan zemin çeşidinde trafik kazası yaşayabilecektir. Bir daha ki yazımda 21 çeşit kaygan zemin türünü açıklamaları ile yazacağım. Trafikte kaza yapmamak anlamında bu kadar kaygen zemin varken aynı savrulma sürekli yaşanabilir. Karda buzda kullanmayız demek geçerli bir akıl değil.
Aslına bakarsanız bizde acemi eğitiminden sonra bu gerçekleri yüzeysel bahsediyoruz. Sebebi memnun kalmasına rağmen temel sürüş teknikleri eğitimi alan bir katılımcıya güvenli sürüş teknikleri eğitimi almasının şart olduğunu söyediğimizde katılımcı otomobil kullandığını bildiği ve birsürü ileri sürüş teknikleri bilgilerine sahip olduğunu bildiğinden kendini yeterli görüyor ve güvenli sürüş teknikleri eğitimini söylediğimizde bizim para için önerdiğimizi düşünüyor. Bu durumda ileri sürüş teknikleri uzmanı arkadaşların ve benim şart ama isterseniz diyerek sadece yüzeysel bahsetmesine neden oluyor bu nedenden dolayı çok fazla tercih edilmiyor.
Zaten temel sürüş teknikleri yani direksiyon eğitimine masraf etmiş bir katılımcı, maddi durumundan dolayıda o an güvenli sürüş teknikleri eğitimi fiyat olarak çok uygun olmasına rağmen tercih edilemiyor.İçeriğe Geri Dön | Ana Menüye Geri Dön