ileri-surus-teknikleri-dikkat-dagitacak-davranislar - ileri surus teknikleri kursu | guvenli surus teknikleri Prodrv

İçeriğe git

Ana Menü

ileri-surus-teknikleri-dikkat-dagitacak-davranislar

İleri sürüş teknikleri, dikkat dağıtan davranışlardan bahsetmek istiyorum bu davranışlar nedeni ile bilmeden trafik kazası yaparsınız. Ölümcül ve maddi hasarlı bir durum yaşamadan bu makaleyi okumanızı tavsiye ederim . Güvenli sürüş teknikleri, eğitiminde bahsettiğimiz dikkat dağıtıcı davranışlar kısmında trafik kazalarına en çok sebeb olan konu otomobil kullanırken cep telefonu ile konuşmak. İleri sürüş teknikleri ve güvenli sürüş teknikleri kulaklık yada araç içi sesli konuşmalarda iki elinizin direksiyonda olması ile ilgilenmez. Kafanız ve aklınızın yolda olması ile ilgilenir. Şayet size çok öfkeleneceğiniz yada çok heyecanlanacağınız bir telefon gelirse ve siz seyir halinde otomobilinizde bu konuşmaya devam ederseniz %400 gibi aşırı yüksek bir durumda trafik kazası yaşayabilirsiniz. Bu nedenle telefon konuşmalarını trafikte seyir halinde yapmamaya özen gösterelim. Otomobilinizi güvenli bir bölgeye alıp ( Cebe ) konuşma bitene kadar lütfen hareket etmeyelim.
Sadece sizin canınız tehlikede değil karşı tarafın canıda size emanet. Otomobil kullanımı çok hassas bir konudur. Bu nedenle güvenli sürüş tekniklerini ve ileri sürüş tekniklerini sürekli uygulamak gerekmektedir.
Bununla birlikte sadece cep telefonu değil tabiki otomobilde dikkat dağıtan davranışlarımız.
İleri sürüş teknikleri ve güvenli sürüş teknikleri eğitiminde otomobilinizin tüm kullanım detaylarını bilmeniz trafikte araç kullanırken gözünüzü ayırmadan kullanmanızı ve kaza yapma oranınızı düşürür. Güvenli sürüş teknikleri anlatımlarımızda daha sonra tekrar üstüne basacağım derinlemesine bilgiler sunacağım. Otomobilde özellik ile teyip veya cd çalara kaset koyalım derken birçok kaza senaryosu duyuyoruz. Elinden kadet düşüyor alim derken küçük bir çoçuk eziliyor gibi nice kazalar. İleri sürüş teknikleri dikkate dayalıdır. Müzik dinlemek istiyorsanız şu kasetleri otomobile binmeden takın ve tüm radyo sistemini ve teyibin ayarlarını önceden öğreninki gözünüz çok aramasın ne yapmak isterseniz çabuk yapın.
Otomobilinizinde kapıları nerden kilitleniyor. Dörtlü sinyal nerde cam nerden açılıyor yeni kullanacağınız bir otomobi ise önceden bakın sonra otomobilinizi çalıştırın.
Ayrıca otomobillerde yeme ve içme alışkanlıkları da trafikte kaza yapma nedenidir.
Güvenli sürüş tekniklerine uymanız dileği ile...

İçeriğe Geri Dön | Ana Menüye Geri Dön