guvenli-ileri-surus-teknikleri - ileri surus teknikleri kursu | guvenli surus teknikleri Prodrv

İçeriğe git

Ana Menü

guvenli-ileri-surus-teknikleri

Sürüş makaleleri > ileri surus teknikleri makaleleri

Guvenli, ileri surus teknikleri aslında bir otomobilin tekerlekleri var ise aynı zamanda direksiyon bulunuyor ise, asıl önemli olan guvenli surus teknikleri yada ileri surus teknikleri eğitiminin farklı dalları değildir. Önemli olan sadece verilen tekniklerin trafikte sizi kazalardan kurtaracak yönleridir. Aslında verilen ileri sürüş teknikleri eğitimlerinden macera değilde, teknik bilgi almanız gereklidir. Tabi otomobil söz konusu olduğunda macera mutlaka olacaktır. Fakat sadece bir macera size katkı sunamaz. Aslında teknik bilgi aldığınızda macera daha çok sürer ve siz trafikte zor durumda kalacağınız bir durumdan nasıl kurtulacağınızı ustalığınızla birleştirmeye çalışır iken daha çok zevk alırsınız. Yapamadığınızda kızdıracak bir zecktir bu.
Tabiki bu eğitim sürücülüğü olan herkeze uygulanabilir. Burda tek fark sizin veya diğerinin eğitim
süresinin biraz daha  uzamasına neden olmaktadır.
Bu neden ile korkulacak yada heyecanlanacak bir durum yok aslında tüm ileri sürüş teknikleri eğitiminden sonra katılımcılar rahatlamış ve eğitimi başarı ile tamamlamış bir durumda sertifikaları ile eğitimlerini bitirmiş olurlar.
Katılımcılar kaygan zemin türleri ve savrulma eğitiminde biraz zorlanırlar. Bu doğal bir durum fakat birde biz farklı zemin ayarları ile işinizi daha zorluyoruz. Örneğin, otomobilinizin bir lastiği buza denk geldi, bir lastiği ise kara denk geldi. Siz bu durumla sürekli araç kullanıp viraj alıyorsunuz. En ufak hatanızda otomobil spin atıyor. Tabiki zor bir durum ama sürekli en ufak hatada otomobilinizin kontrolünü bozabilen bir sürüş size çok değer kazandırır. Gizli bu bu tip zeminlere örne olmaktadır.  Tüm sorularınızı iletişim bilgisiden arayarak cevap bulabilirsiniz.

İçeriğe Geri Dön | Ana Menüye Geri Dön